STORY, VIZE & MISE

Otevřít v Teplicích vlastní kavárnu jsme se rozhodli z jednoduchých důvodů. Neexistoval zde žádný dobrý podnik, který by nabízel kvalitní kávu

a poctivý servis. Pouze letitý standart mizerných kaváren, kde ze staré

komoditní kávy a bez znalosti, jak kávu namlít a vyextrahovat,

připravují klasická "pressa" a picolla".
Samotná realizace nebyla, narozdíl od původního rozhodnutí, vůbec jednoduchá, ale na tom není nic překvapivého. Začal tak dlouhý a zároveň nesmírně zajímavý proces vývoje celého konceptu - zajišťování potřebných zdrojů, technologií a kvalifikace na jedné straně a vytváření značky a strategie na straně druhé. Klíčovou podmínkou ale bylo, najít pro podnik vhodné místo. To je fáze s nepříjemným charakterem vytrvalostní disciplíny, pocitově někde mezi Cimrmanovými návštěvami patentního úřadu a seznamkou pro idioty.

Pokud to byl test, tak jsme v něm nakonec úspěšně obstáli

a vesmír se na nás usmál. 

Výsledkem našeho úsilí je tak dnes Café Schönau - místo, které není jen dobrou kavárnou, ale i kulturní platformou našeho životního prostoru.


Narodili jsme se v teplickém Šanově jako druhá generace novodobých obyvatel poválečných Sudet a ke svému domovu cítíme odpovědnost. Nespoléháme se na to, že se o kulturní a hospodářský rozvoj místa, kde žijeme, postará někdo za nás a v minulosti nehledáme, které křivdy by se daly zdědit. 

Hledáme příběhy, které inspirují tím nejlepším. Teplice - nejstarší lázně

ve střední Evropě, které bývaly oblíbeným cílem nejvýznamnějších

osobností evropské kultury, nabízejí takových příběhů mnoho. 
Café Schönau tak bude svým návštěvníkům - kromě kavárenských specialit - představovat i atraktivní příběhy významných osobností, spjatých

s historií našeho regionu.

 

S úctou,

Zula & Frank